Novinky - News
 

Gratuluji páníčkům Ameta Sorbonne Samuela a Barona Arona z našeho odchodu k úspěšné bonitaci! Kluci jsou ode dneška chovní s krásnými kódy!

Máme vrh C

28.03.2019

Dne 27. března večer porodila Dorinka 5 štěňátek. První fenka byla velká, ale asi se v porodních cestách zdržela moc dlouho a už se nám jí nepodařilo rozdýchat. Naštěstí poté již vše probíhalo krásně a tak máme 3 kluky a poslední narozená byla holčička. Váha (až ranní vážení): žlutočerný kluk 455 g, modrý 425 g, zelený 390 g a holčička 395 g. ...

Jsem si trochu pohrála ;-). Když kliknete vlevo na banner, tak můžete vidět den po dni, jak se vyvíjí štěňátka. Aktuálně byla březost byla potvrzena :-).

Dne 24.1.2019 jsem jela s Dorinkou na krytí za Angelem La Kofila. Angelo se choval jako starý mazák a hned prvním skokem se vše povedlo. Více budeme vědět koncem února po sonografickém vyšetření ;-).

Zatím mě nepotěšil pouze Balam Brooklyn, kterému jedna kyčle vyšla na D, což znamená za 3 a nechovné nožky. Adri a Baron Aron mají nejlepší možný výsledek A (0) a Amet Sorbonne Samuel B (1) plus lokty 0/0. Rentgen ještě plánuje panička od Bastiena, která nechá udělat i více vyšetření, aby věděla jak může Bastíka zatěžovat.

Degenerativní myelopatie (DM) je chronické progresivní onemocnění postihující míchu. První příznaky bývají patrné na zadních končetinách, kde se projeví slabší svalový tonus a postupně může dojít až k svalové atrofii a úplné paralýze.

V zimě (snad přelom prosince/ledna) plánujeme krytí Dorinky Angelem La Kofila (na fotce). Tento pes ještě nemá potomky, ale moc se mi líbil i povahově. Chtěla bych mu dát šanci. Má krátké ucho i pěknou srst, navíc kvůli nám majitelé udělali i test na DM, který je negativní. Jako druhého na krycím listu budeme mít dalšího krásného a povahově...

Klubové výstavy v Mladějově se ve třídě mladých zúčastnil Balam Brooklyn (hodnocení V), Baron Aron (V3, na fotce) a Bastien (VD). Děkuji všem majitelům za účast a za to, co s pejsky děláte! Mám z Vás radost!! Zejména Bastien se rozhodně s paničkou nenudí!

Adri a Amet Sorbonne Samuel z Mníšku pod Brdy absolvovali klubovou výstavu v Hradci Králové s výsledkem VD, resp. V. Gratulujeme!!! Adri jako první byla s paničkou na rentgenu kyčlí s nejlepším možným výsledkem 0/0!